Hasan Gökhan Şentürk

  
Dr. Hasan Gökhan Şentürk, homeopati ve biorezonans konunlarında uzmanlaşmış, 2009 yılından bu yana özel muayenehanesinde bütüncül tıp anlayışını uygulayan bir tıp doktorudur. İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1987-1988 yılları arasında Antakya'da mecburi hizmetini yaptı. Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş, Homeopati, Akupunktur, Ozon Terapi ve Mezoterapi sertifikaları bulunmaktadır.
Dr. Hasan Gökhan Şentürk , homeopati ile 1997 yılında Almanya'da tanıştı. Bu konudaki yayınları takip ederken bir yandan da 2002 yılında Atina'da çalışan bir homeopattan özel dersler aldı. 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi'nde Bilinçli Hipnoz eğitimi alan Dr.Hasan Gökhan Şentürk, 2010-2011 yıllarında Psikoterapi Enstitüsü'nde, Bütüncül Psikoterapi eğitimlerine katıldı. Ericsonian hipnoterapi eğitimleri almıştır. Romanya'daki Victor Babesh Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen SCIO Kuantum biofeedback ve Avusturya Graz da Imedis merkezinde temel biorezonans eğitimini tamamlamıştır.
Scio International S.r.l. firmasının Türkiye temsilcisi olarak Scio Kuantum Biofeedback cihazlarının satış, pazarlama ve eğitim etkinliklerini yürütmektedir. Rus teknolojisi olan Imedis biorezonans ve Scenar biofeedback cihazlarının satış ve eğitim temsilcisidir. Klasik Homeopati Derneği'nin yönetim kurulunda bulunan Dr. Hasan Gökhan Şentürk derneğin düzenlediği homeopati eğitimlerinde eğitmen olarak görev almaktadır. Liga Enternasyonel Homeopatik Hekimler Derneği ve ECH European Comitee of Homeopathy derneklerinin üyesidir. ENTER (Enformasyon Tıbbı ve Enerji Terapileri Derneği) kurucu üyesi ve başkanıdır.
Türkçe TR