Steve Hinks

  
Sane Vax kuruluşunun yöneticisidir. Sane Vax kuruluşu 158 ülkede tanınmaktadır. SaneVax Ekibi, herhangi bir aşının kamusal kullanım için onaylanmadan önce dört ortak anlamlı kriteri karşılaması gerektiğine inanmaktadır.

Güvenli(Safe), Uygun Fiyatlı(Affordable), Gerekli(Necessary) ve Etkili(Effective) - SANE olmalıdır.
HPV aşılarının bu gereksinimlerin hiçbirini karşıladığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.
HPV aşıları, bu kriterleri karşılayana kadar, kitlesel aşılama için herhangi bir öneri, aydınlatılmış onamı gerektiren bir halk sağlığı deneyinden başka birşey değildir.
SaneVax Ekibi yalnızca bilimsel olarak sağlam kanıtları desteklemektedir. Steve Hinks, uluslararası bir mavi çip üretim şirketi için İngiltere Sağlık, Güvenlik, Çevre ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü olarak görev yapmış ve emekli olmuştur. 2011 yılında HPV aşısı nedeniyle çok ağır yaralanan bir kızın babasıdır. Ailesi haksız bir şekilde kızlarının hastalığını uydurmakla suçlanmış ve daha sonra Sosyal Hizmetler tarafından iki kez soruşturulmuştur. Kendisi ayrıca yaralı bir çocuğu olan 560'tan fazla üyesi olan bir kuruluş olan Freda Birrell (Başkan) ile birlikte İngiltere HPV Aşı Mağduru Kızlar Derneği'nin (AHVID) Başkan Yardımcısı ve kurucu ortağıdır. Steve, kızı incindikten sonra ailesinin yaşadıklarını başkalarının yaşamasını istemediği için dünya çapında ebeveynlere yardımcı olmaya kendini adamıştır.
Türkçe TR